[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • termit886
    Rider
    • 2012
    • 261
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez marcin91860
    założyli mi dodatkowe sprężyny i wsadzili (podobno) moje ori 1xbiały
    Mi też tak zrobili za drugim razem i jestem zadowolony.

    Komentarz

    • leszeks
      Classic
      • 2012
      • 17

      Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem świeżak, a ten temat obserwuję od samego początku i to on właśnie zwrócił moją uwage na problem. Bardzo Wam za to dziękuję.

      Nie robiłem pomiarów. Zadzwoniłem do warszawskiego Wimaru czy temat jest im znany. Powiedzieli, że tak i mogą zaproponować termin pomiarów. Auto mam zatankować na full wszystkiego.
      Tak też zrobiłem. W gratisie dorzuciłem nieco balastu do bagażnika. Octavian wyraźnie siedział. Motorówka.
      Odbyły się pomiary i kazano czekać (na ich gust wymiana sprężyn).
      Po 2 tygodniach telefon: Zapraszamy na wymiankę.
      Zero ględzenia, zero robienia problemów. Wymienili i auto wreszcie wygląda nie jak motorówka.

      Podziękowania dla forumowiczów.
      http://www.skuterowo.com

      Komentarz

      • termit886
        Rider
        • 2012
        • 261
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez leszeks
        Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem świeżak, a ten temat obserwuję od samego początku i to on właśnie zwrócił moją uwage na problem. Bardzo Wam za to dziękuję.

        Nie robiłem pomiarów. Zadzwoniłem do warszawskiego Wimaru czy temat jest im znany. Powiedzieli, że tak i mogą zaproponować termin pomiarów. Auto mam zatankować na full wszystkiego.
        Tak też zrobiłem. W gratisie dorzuciłem nieco balastu do bagażnika. Octavian wyraźnie siedział. Motorówka.
        Odbyły się pomiary i kazano czekać (na ich gust wymiana sprężyn).
        Po 2 tygodniach telefon: Zapraszamy na wymiankę.
        Zero ględzenia, zero robienia problemów. Wymienili i auto wreszcie wygląda nie jak motorówka.

        Podziękowania dla forumowiczów.
        Napisz co Ci założyli bo jestem bardzo ciekawy

        Komentarz

        • maaro11
          Classic
          • 2012
          • 3

          Właśnie wstawiłem do serwisu na wymianę sprężyn, założą mi 1KO 511 115 BD tj. 1xbiała i 1xżółta, zobaczę jaki będzie tego efekt. Czy komuś z Was , założyli takie ? Jaki jest pomiar na nich ? Ja się jutro podzielę , jak moja octavka stoi na tych springach.

          Komentarz

          • leszeks
            Classic
            • 2012
            • 17

            Zamieszczone przez Irde
            Leszeks jakie dostałeś sprężyny?
            Chyba 2xżółte 1xbiałe
            Też tam się serwisujesz? Na Jerozolimskich?
            http://www.skuterowo.com

            Komentarz

            • termit886
              Rider
              • 2012
              • 261
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez Irde
              obecnie założone BF
              Irde powiedz mi czy robiłeś ostatnio pomiary na pełnych zbiornikach, bo mi pierwsze założyli BF i po tygodniu siadły więc nie wiem czy były jakieś felerne... Jestem ciekaw jaki miałbyś wynik..?? Za drugim razem dołożyli mi wspomagające i teraz jest gitara

              [ Dodano: Sro 08 Sie, 12 22:09 ]
              Zamieszczone przez leszeks
              2xżółte 1xbiałe
              leszeks nie chcę Cię straszyć ale zrób sobie za tydzień pomiary jak ci się te springi ułożą i założę się że nie będziesz miał normy. Ja za pierwszym razem miałem 1xbiała i 3 x żółta i po tygodniu siadły i nie trzymały normy.

              Komentarz

              • termit886
                Rider
                • 2012
                • 261
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez Irde
                Zresztą gwarancję mam do 04/2014 więc zobaczę co się jeszcze wykluje.
                Ja też mam gwarancje do 30-12-2013 więc jak coś pójdzie nie tak to bedziemy znów reklamować. Powiem Ci że ja też nie mam do tych wspomagających przekonania ale na 1/2 PB i 4/4 LPG mam 395mm więc jest git...
                Ja na tych springach które masz teraz ty miałem na pełnych zbiornikach 375mm. A powiem Ci że jeździ się na nich bardzo dobrze

                Komentarz

                • PPrzemek
                  Drive
                  • 2012
                  • 87

                  To ja po drugiej wymianie - założone oryginalne plus wspomagające.
                  Pozdrawiam
                  Przemek

                  Komentarz

                  • TwoB
                    L&K
                    • 2011
                    • 1086
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    PPrzemek, masz markę/model/numer tych wspomagających?
                    SATYNOWA O2 Tour
                    Z pozdrowieniami
                    Bartek

                    Komentarz

                    • fajny52
                      Ambiente
                      • 2008
                      • 202

                      PPrzemek, jaki masz teraz prześwit?

                      Komentarz

                      • obrus
                        Elegance
                        • 2011
                        • 783
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Moje ASO (Auto Remo w Nowym Targu) z automatu wyklucza wymianę sprężyn na gwarancji. Za 1 tys. zł proponują sprężyny wspomagające. Napisałem dziś o tym do SAP, ale raczej się się nie odezwą do środy, kiedy to mam umówiony przegląd po 30 tys. km.
                        Z pewnością podzielę się stosowną informacją miłej pani, która kilka dni po przeglądzie dzwoni i bada zadowolenie klienta z obsługi.

                        Komentarz

                        • termit886
                          Rider
                          • 2012
                          • 261
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Zamieszczone przez TwoB
                          PPrzemek, masz markę/model/numer tych wspomagających?
                          TwoB to są sprężyny firmy MAD takie jak te z linka (te z linka są oczywiście do octy 1 ale chodzi o fakt żebyś wiedział jak wyglądają i jakie mają pudełko)




                          [ Dodano: Czw 16 Sie, 12 21:59 ]
                          Zamieszczone przez obrus
                          Moje ASO (Auto Remo w Nowym Targu) z automatu wyklucza wymianę sprężyn na gwarancji.
                          obrus nie daj się zbyć oni sobie mogą odrzucać... czekaj na odpowiedź z SAP jak dostaniesz pozytywną to moga Cię cmoknąć w d..., a jak Ci wrazie też SAP odrzuci reklamację to wywal i odpowiednie pismo i wyslij poleconym. Mi za pierwszym razem odrzucili ale powiedziałem że nie odpuszcze i za drugim razem uznali i w dodatku 2 razy.

                          [ Dodano: Czw 16 Sie, 12 22:09 ]
                          Tu macie więcej na temat tych sprężyn wspomagających..Koledzy zakłądajcie te wspomagające bo naprawdę warto. Zobaczyćie że nie będziecie żałować.

                          Komentarz

                          • hizoku
                            Ambiente
                            • 2011
                            • 186

                            Od drugiej wymiany na sprężyny DE przejechałem ponad 3000 km, z czego 1800km z pełnym bagażnikiem i pasażerami i nadal tył stoi w normie! Wczoraj zmierzyłem z kołem i po 1/2 Pb i LPG, wyszło ponad 400mm. Mam problem rozwiązany oryginalnymi sprężynami bez kombinacji z dodatkowymi progresywnymi.
                            Octavia2 Tour

                            Komentarz

                            • termit886
                              Rider
                              • 2012
                              • 261
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez hizoku
                              Od drugiej wymiany na sprężyny DE
                              hizoku zakładałeś je na własną rękę czy SAP kazał takie założyć....? Mozesz podać cały numer tych springów..?

                              Komentarz

                              • TwoB
                                L&K
                                • 2011
                                • 1086
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez termit886
                                to są sprężyny firmy MAD takie jak te z linka
                                gdzie można je kupić do O2, bo na alle.. nie widzę :|
                                SATYNOWA O2 Tour
                                Z pozdrowieniami
                                Bartek

                                Komentarz

                                • termit886
                                  Rider
                                  • 2012
                                  • 261
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez TwoB
                                  Zamieszczone przez termit886
                                  to są sprężyny firmy MAD takie jak te z linka
                                  gdzie można je kupić do O2, bo na alle.. nie widzę :|
                                  Zadzwoń do tej fimy AVANGER do której podawałem linka powyżej, z tego co wiem to oni sprzedają także na allegro tylko może akurat teraz nie mają nic wystawione, ale pytałem kumpla to powiedział że od nich można kupić bezpośrednio i wyślą ci przesyłką kurierską.

                                  Komentarz

                                  • hizoku
                                    Ambiente
                                    • 2011
                                    • 186

                                    Zamieszczone przez termit886
                                    Zamieszczone przez hizoku
                                    Od drugiej wymiany na sprężyny DE
                                    hizoku zakładałeś je na własną rękę czy SAP kazał takie założyć....? Mozesz podać cały numer tych springów..?
                                    Druga wymiana także na koszt Skody. Decyzje jakie sprężyny podjął konsultant serwisowy ze Skodex. SAP pozostawił mu to do decyzji, żebym tylko trzeci raz nie wracał Sprężyny przyszły bezpośrednio z Czech.
                                    Nie podano mi całego numeru, tylko DE i kolorki. Zgodnie z lista kolegi Yarwa są to te z pozycji nr 7.

                                    1K0 511 115 BC - 1x biała - PR-1JA+0YC

                                    1K0 511 115 BD - 1x biała, 1x żółta - PR-1JA+0YD

                                    1K0 511 115 BE - 1x biała, 2x żółta - PR-1JA+0YE

                                    1K0 511 115 BF - 1x biała, 3x żółta - PR-1JA+0YF

                                    1K0 511 115 BG - 1x biała, 1x pomarańczowa - PR-1JA+0YG

                                    1K0 511 115 BH - 1x biała, 2x pomarańczowa - PR-1JA+0YH

                                    1K0 511 115 DE - 1x biała, 3x pomarańczowa, 1x brązowy - PR-1JA+0YJ

                                    1K0 511 115 DF - 1x biała, 1x zielona, 1x brązowy - PR-1JA+0YK

                                    1K0 511 115 BL - 1x biała, 2x zielona - PR-1JA+0YL

                                    1K0 511 115 BM - 1x biała, 3x zielona - PR-1JA+0YM
                                    Octavia2 Tour

                                    Komentarz

                                    • obrus
                                      Elegance
                                      • 2011
                                      • 783
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Tak jak pisałem, wczoraj, umawiając się na termin przeglądu (na środę), moje ASO odmówiło gwarancyjnej naprawy sprężyn, o czym poinformowałem SAP.
                                      Przed chwilą dostałem email następującej treści:
                                      "Szanowny Panie.

                                      Przedstawiciel Autoryzowanego Partnera Serwisowego ©koda Auto z Nowego Targu nadesłał do ©AP SA wyjaśnienia, w których czytamy:

                                      „Klient będzie u nas w środę, tj. 22-08-2012, i w tym dniu dokonamy stosownych pomiarów prześwitów auta, po czym wyślemy do Producenta stosowne zapytanie techniczne.
                                      Pozdrawiam
                                      Janusz Nowobilski
                                      Kierownik Serwisu
                                      Autoryzowany Salon i Serwis ©koda Auto
                                      AUTOREMO SP. JAWNA A.E. KUCHTA
                                      ul.Szaflarska 170
                                      34-400 Nowy Targ
                                      T +48 18 261 02 10”

                                      VGP Sp. z o.o. ufa, że planowana diagnoza oraz dalsze działania przyczynią się do wyjścia naprzeciw Pana oczekiwaniom.

                                      Z wyrazami szacunku,
                                      Zespół ©koda INFO"

                                      Komentarz

                                      • termit886
                                        Rider
                                        • 2012
                                        • 261
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Powiem wam szczerze że ja wogóle nie rozumiem postępowania SAP ponieważ każdemu wkładają co innego.Jednym wspomagające, drugim o 6 razy twardsze niż pierwsze,trzecim o trzy razy twardsze... To jest jakaś totalna paranoja. Moim zdaniem co niektórzy moga się czuć pokrzywdzeni, tak jak naprzykład ja dlatego że mi SAP przy drugiej wymianie napisał że nie mogą założyć twardszych niż BF do sedana a tu koledze hizoku zakładają DE.... które są jeszcze o trzy stopnie twardsze niż BF...i decydują że mi po BF które nie dały rady zakładają miększe + wspomagające. To jest jakaś jedna wieka paranoja!!!
                                        Teraz by wypadało żeby wszyscy którym założyli wspomagające się skrzykneli i wysłali mailem zapytanie do SAP że czują się pokrzywdzeni i ciekawe co wtedy by odpisali...Ja powiem szczerze że sie głęboko nad tym zastanawiam czy tak nie zrobić... Co o tym myślicie?

                                        Komentarz

                                        • Rosomak
                                          L&K
                                          • 2011
                                          • 1365
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez termit886
                                          Co o tym myślicie?
                                          Walnijmy pozew zbiorowy!
                                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                          Komentarz

                                          • bishop
                                            L&K
                                            • 2012
                                            • 1430

                                            A wogóle ,pytał ktoś w formie pisemnej SAP, dlaczego mu siadło tylne zawieszenie, chodzi o pisemną odpowiedz z uzasadnieniem/np email/ ?

                                            Komentarz

                                            • kris17009
                                              Ambiente
                                              • 2012
                                              • 235

                                              Wiec tak jak pisałem wczesniej wymienili mi sprężyny z 1xbiała, 3xżółta, 1x brązowa na 1x biała 1x żółta. Ciekawe co będzie. na starych pomiar był 375. po wymianie 388 ale już z nie pełnym zbiornikiem gazu, więc jakieś 10mm więcej. na oko też widać że auto zdecydowanie wyżej stoi. żadnych zmian w komforcie jazdy na nierównej drodze nie wyczułem. Akurat szykuje mi się pakowny wyjazd do Chorwacji więc dobry test dostaną springi. Zobaczymy kiedy następna wizyta z reklamacją.
                                              PS. Robione w POLMOT-AUTO Połczyńska w Warszawie (kupowałem w POLMOT ale nie tam). Nie było problemu diagnoza, zapytanie do SAP po 3 dniach odpowiedź że do wymiany.


                                              Moja furka:
                                              -------------------------
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                              Komentarz

                                              • hizoku
                                                Ambiente
                                                • 2011
                                                • 186

                                                termit886, to ja miałem zonka jak mi powiedziano, że nie mogą u mnie sprężyn BF założyć bo ETKA takich do mojego VIN nie pokazuje. Do tej pory to jest dla mnie zagadką czym się mój Tour różni. Może i na szczęście bo i tak BF nie rozwiązują problemu, a wspomagających bym nie chciał.
                                                Octavia2 Tour

                                                Komentarz

                                                • Rosomak
                                                  L&K
                                                  • 2011
                                                  • 1365
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Zamieszczone przez hizoku
                                                  Może i na szczęście bo i tak BF nie rozwiązują problemu,
                                                  ...ale znacząco by go poprawiły...
                                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                  Komentarz

                                                  • Tatra
                                                    Ambiente
                                                    • 2011
                                                    • 248
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Witam Koledzy,
                                                    Niestety problem sprężyn dotknął też i mnie.
                                                    Przy 1/4 LPG i Pb na rezerwie - sytuacja nie wygląda dobrze, tzn. tył 370 mm, przód chyba jest ok - 390 mm.
                                                    W środę 22.08. jadę na pomiary do ASO.
                                                    Generalnie po przeczytaniu całego wątku mam bojowe nastawienie, tzn. aby nie odpuszczać i stać przy swoim.
                                                    Jadę do Żagla w Lublinie - był ktoś u nich, ew. u Danelczyka?
                                                    Dam znać co i jak.

                                                    " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                                    Pzdr. - 1.6 MPI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...